​Tayland’da serbest bırakılan Bahreynli futbolcu Avustralya’ya gitti

0 3


Tayland’da 2 aydan fazla süredir gözaltında tutulan futbolcu Hakim el-Araibi bu sabah serbest bırakılmasının ardından 2014’ten beri futbol oynadığı Avustralya’ya gitti.Araibi, Bahreyn yargısı tarafından 2012 yılında bir polis karakoluna kasıtlı saldırı, kundaklama, kamu malına zarar verme ve yanıcı malzemeler bulundurmak suçlaması ile 10 yıl hapis cezasına mahkum edilmişti.

Bahreyn, kefaletle serbest bırakılmasının ardından Araibi’nin, 2013 yılında Katar’da yapılan bir futbol turnuvasına katılmak için Bahreyn milli takımıyla seyahat etmesi amacıyla Aralık 2013’te kendisine verilen özel izni alınca kaçtığını bildirmişti. Sonrasında Araibi, Katar’dan gizlice İran’a gitmişti.

El-Araibi, ailesiyle tatil için gittiği Tayland’da güvenlik güçleri tarafından ülkesi Bahreyn’de polis karakolunu kundaklamak suçundan 10 yıl hapis cezasına çarptırılmasından dolayı 27 Kasım’da gözaltına alınırken, kendisine ‘terör eylemleri’ işlediği yönünde suçlama yönelten ülkesi Bahreyn, Interpol’e yakalama ve iade talebinde bulunmuştu.

Tayland’da gözaltında tutulan El-Araibi savcıların iade talebini geri çekmesinin ardından, Göçmenlik Mahkemesi tarafından dün serbest bırakıldı.Source link

اترك رد

لن يتم نشر عنوان بريدك الإلكتروني.

Loading...