​El-Ula Valiliği Kraliyet Komisyonu Başkanı: El-Ula Vizyonu ekonomiye katkı sağlar

0 2


El-Ula Valiliği Kraliyet Komisyonu Başkanı Mühendis Amr ibn Salih el-Madani, komisyonun miras, turizm, yerel topluluk ve ekonominin çeşitlendirilmesi gibi konularda çalışmalar yürüttüğünü açıkladı.

Konu ile ilgili Şarku’l Avsat’a açıklama yapan el-Madani, komisyonun Suudi Arabistan’ın Medine Bölgesi’nde bulunan El-Ula’daki ekosistemi dengelemek için Suudi Arabistan’ın doğal çevreyi koruma konusundaki kararlılığını yansıtan yeni bir standart geliştirmeyi hedeflediklerine işaret etti.

Geçtiğimiz Aralık ayından bu yana komisyonun talimatı ile devam etmekte olan kültürel çalışmalar için Başkan, El-Ula’da düzenlenen Tantura Kış Festivali’nin dünyanın her bir yanında gelecek ziyaretçiler için önemli platform olduğunu belirterek, birçok turizm etkinliği ve program sayesinden doğa ve mirasa değer veren ziyaretçilerin deneyimini geliştirmeyi hedeflediklerini söyledi.

“El-Ula Vizyonu” hamlesi bölgenin doğal ve kültürel mirasını korumayı, şehirde etkili bir kentsel dönüşüm yapmayı ve turizmi canlandırmayı hedefliyor. El-Madani açıklamasında, Suudi Arabistan’ın kültür mirasını dünyaya sunacağına işaret ederek, bu projenin 2035 yılına kadar ülkeye 120 milyar riyal (32 milyar dolar) getireceğini ifade etti. Mühendis, komisyonun El-Ula’daki ekosistemi dengelemek için, Suudi Arabistan’ın doğal çevreyi koruma konusundaki kararlılığını yansıtan yeni bir standart geliştirmeyi hedeflediğine işaret ederek, projenin tehdit altında olan mirasların kendi ortamlarında yeniden başlatılmasına ve çoğalmasına katkıda bulunacağını belirtti.

Başkan ayrıca açıklamasında, Arap kaplanlarının korunması için küresel bir fon kurulduğunu, 25 milyon dolar tahsis ile en büyük fona erişildiğini belirtti. El-Ula vizyonu projesi kapsamında farklı türlerden hayvanların da yetiştirileceğine değinen el-Madani, Suudi Arabistan Yaban Hayatı Kurumu ile Tanzanya’daki Afrika Yaban Hayatı Yönetimi (Mwika) ile işbirliği yapıldığına değindi. Başkan bu tür hayvanların vahşi doğada her türlü tehditle karşı karşıya kaldığına atıfta bulunarak, giderek sayılarının azaldığına vurgu yaptı.Source link

اترك رد

لن يتم نشر عنوان بريدك الإلكتروني.

Loading...